Pokochaj mnie i Zaśnij ze mną - te książki uwielbiają dzieci

Te książeczki już dawno sobie upatrzyłam! Wiedziałam, że są idealne dla mojego dziecka i w przyjemny sposób opowiadają o uczuciach i pozwalają je z łatwością wyrazić oraz odpowiednio nazwać. Uczy również wrażliwości. Mowa tutaj o książeczkach: ,,Pokochaj mnie" i ,,Zaśnij ze mną" wydawnictwa Babaryba, które zyskują coraz to większą popularność, a dzieci po prostu je uwielbiają. Mój synek, zarówno ten starszy 3-latek, jak i ten młodszy 8-miesięczny z chęcią je oglądają. Ja również jestem nimi zauroczona, a to dlatego, że ich konstrukcja jest idealna dla najmłodszych. Wcale się nie dziwię, że książka zyskuje taką popularność, bo choć tekstu nie ma w niej zbyt wiele, jednak przekaz jest o wiele łatwiejszy i lepiej przyswajalny dla dzieci, niż niejedna zwykła bajka.

książka-dla-dzieci_pokochaj-mnie


Z jednej strony okładki mamy minkę, jaką robi książeczka do danej sytuacji, a z drugiej krótki opis i pytania do naszej książeczki. Obie są zrobione na ten sam styl, a naszym bohaterem, który towarzyszy na każdej stronie jest przyjazny, różowy plastuś. Oczywiście można nadać mu dowolne imię. Jak tu nie uwielbiać tej książeczki, jest tak słodka i budzi przemiłe emocje nie tylko w sercach rodziców, ale i dzieci. Moje ulubione strony w ,,Pokochaj mnie" to te, w której synek ma dać buziaczka książeczce, albo ją przytulić. Na prawdę słodki widok. Jest też fragment o tym, że książeczka się w nim zakochała. Moim zdaniem to świetny sposób na nauczenie dziecka wyrażać swoje pozytywne emocje i miłość. Oczywiście najmłodszy synek jeszcze nie wiem o co w niej chodzi, ale słucha mojego głosu i pokazuję mu minki książeczki. Za to ,,Zaśnij ze mną" to idealna bajeczka przed snem. Idealna na wyciszenie. Różowy plastuś mówi: ,,Zapytaj czy umyła zęby?" lub ,,Okryj książeczkę kocykiem. Aaa, kotki dwa...". Tutaj też pojawia się buziak dla książki i należy ją przytulić, a także gdy książeczka ziewa, należy zgasić światło. Podstawowe czynności, do których czasami ciężko przekonać nasze dzieci, a tutaj w delikatny sposób, łatwo je do tego namówić. 

książki-dla-dzieci-na-prezent

książki-na-roczek


Moim zdaniem książki ,,Pokochaj mnie" i ,,Zaśnij ze mną" są idealne również na prezent. Powinny znaleźć się w każdej bibliotece malucha. Choć cena nie jest niska, bo tradycyjna to 26,90 zł, ale w internecie znajdziemy ją już nawet za 19 zł. Odpowiednia dla dzieci od pół roku do 3-4 lat. Ogromny plus za grube i twarde tekturowe strony. Ja i moje dzieci uwielbiamy te książeczki, więc myślę, że twoje dziecko też je bardzo polubi :)

Dostępne m.in. na stronie wydawnictwa Babaryba: ,,Pokochaj mnie" i ,,Zaśnij ze mną" autorstwa Bourgeau i Ramadier

książki-o-uczuciach-dla-najmłodszych

książki-o-uczuciach

pokochaj-mnie_babaryba

spokojny-sen-u-dzieci

zaśnij-ze-mną-recenzja

najlepsze-książki-edukacyjne


W następnych wpisach będę Wam recenzować pozostałe książki wydawnictwa Babaryba. Poniżej uchylam rąbka tajemnicy.

książki-na-roczek


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz.
Jeśli spodobał ci się mój blog zapraszam do obserwowania ;)

Copyright © 2016 Kasia Krupińska , Blogger