Jak stworzyć skuteczny plan odchudzania

Są w życiu chwile, w których koniecznie chcemy zmienić swoją figurę, sposób odżywiania, czy po prostu poprawić sobie samopoczucie. Część osób nie lubi trzymać się konkretnie planów czy diet, tylko sama narzuca sobie ogólne zasady zdrowego odżywiania według własnych potrzeb. Takie decyzje najczęściej padają przed ślubem, po urodzeniu dziecka lub przed zbliżającymi się wakacjami. Warto wtedy stworzyć sobie plan działania, spisać najważniejsze informacje do specjalnie założonego, w tym celu notatniku. Również dla osób, które nie mają konkretnie rozpisanej diety, przyda się zapisać najważniejsze porady, takie jak co z czym łączyć, cenne źródła witamin, listę zakupów. Warto jest także obserwować swoje postępy. Tak stworzymy idealny, skuteczny plan działania dostosowany do naszych potrzeb. Może nie jest to najszybsza metoda, ale efektowna bez efektu jojo. nie każdy lubi się słuchać dietetyków i często twierdzimy, że to my sami wiemy najlepiej, więc to wykorzystajmy.

skuteczny-plan-odchudzania


Przed rozpoczęciem swojego postanowienia zaleca się po prostu zważyć i zmierzyć oraz np. raz w tygodniu to sprawdzać i oczywiście spisywać w tabeli. Mamy wtedy lepszy pogląd na postępy, widzimy nasze wzloty i upadki. Dzięki takiemu notatnikowi tworzymy coś w rodzaju fit pamiętnika. Dobrze jest odhaczać sobie kiedy wykonaliśmy jakieś ćwiczenia. Może to być nawet zwykła jazda na rowerze do sklepu lub pracy czy długi spacer, bo to też forma aktywności. Tak stworzymy skuteczny plan odchudzania i będziemy się sami motywować oraz zauważymy nasze błędy lub co u nas było nieskuteczne. Obojętnie czy mamy konkretną dietę, czy sami sobie ją stworzymy, albo chcemy tylko ćwiczyć i troszkę ograniczyć lub zmienić sposób odżywiania, to warto jest zapisywać nasze działania. Nawet za kilka lat takie notatki mogą się nam przydać i będą nas motywować, że kiedyś nam się udało, więc teraz też tak będzie. 

jak-schudnąć-przed-ślubem

W internecie jest mnóstwo porad, jednak najlepiej się je zapamiętuje i czyta, gdy są po prostu w jednym miejscu. O poradach żywieniowych, poprawie naszego zdrowia dzięki różnym przyprawom, poczytacie na blogowy pamiętnik. Znajdziecie tam również zbiór i opis popularnych suplementów, czy maści, które kupicie m.in. w Rossmannie. Jest to świeża strona, ale ma potencjał i mam nadzieję, że rozwinie się w dobrym kierunku i nie będzie to tylko słup reklamowy. 

jak-samemu-ułożyć-dietę

Pamiętajmy, że internet jest bazą wiedzy,  jednak często tych informacji jest tak wiele, że sami już nie wiemy co jeść, co jest zdrowe, a co nie. Dlatego najlepiej uczyć się na metodzie prób i błędów. Zapisywać który suplement diety lub herbata u nas zadziałała, o której godzinie spożywamy ostatni posiłek i jak to wpłynęło na naszą wagę lub samopoczucie. Nawet notowanie ile wody wypiliśmy danego dnia, da nam obraz ciekawych statystyk. Ja właśnie tak działam, bo zdarzają się wakacje i nie trzymam się żadnych reguł, są święta i trudno wtedy o zdrowy rozsądek, urodziny, imprezy czy po prostu chęć na coś niezdrowego, słodkiego itp. Wszystko to zapisując zobaczymy, że czasami można sobie pozwolić na taryfę ulgową, a jak przesadzimy, to widzimy ile pracy musieliśmy włożyć, aby wrócić do początku. Codzienna wieczorna analiza przyda się każdemu.

2 komentarze:

  1. Swietna podpowiedz sama tez korzystam z kalendarza, aw polaczeniu z Fitatu ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Taki pamiętnik to super sprawa...warto zapisywać spostrzeżenia

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz.
Jeśli spodobał ci się mój blog zapraszam do obserwowania ;)

Copyright © 2016 Kasia Krupińska , Blogger