Jak zaoszczędzić czas i dobrze dysponować swoimi finansami - aplikacja Provema

W dzisiejszych czasach zależy nam na szybkości w załatwianiu poszczególnych spraw. Osobiście lubię mieć wszystko pod ręką i w jednym miejscu. Ostatnio wyszła bardzo ciekawa aplikacja Provema - mobilna multizadaniowa aplikacja, która umożliwia szybkie przelewy, zbiór wszystkich faktur do zapłaty, CashBack ( zwrot pewnego % z zakupów), indywidualne konto i wiele innych opcji w jednym miejscu za darmo. Obecna pandemia również wpłynęła na to, że większość z nas omija wizyty w banku, robi coraz częściej zakupy w sklepach internetowych i ma wszystkie aplikacje w swojej komórce, którą ma zawsze pod ręką. Provema z dnia na dzień cieszy się coraz większym uznaniem i jest to coś innowacyjnego. Polecając ją znajomym możemy również zarobić.

jak-planowac-swoje-finanse_Provema

Jak działa Provema i co to jest?


Provema to mobilna multizadaniowa aplikacja płatnicza rynku Financial Technology, którą ściągniecie zarówno w sklepie play jak i appstore. Korzystanie z niej jest bezpłatne. Koncepcja firmy jest banalna: “dajemy użytkownikom aplikacje mobilną z możliwością prostego założenia konta”. Działanie aplikacji przypomina mi troszkę bank internetowy, jednak jest tutaj więcej możliwości. A co najfajniejsze to, że możemy założyć sobie w niej konto zupełnie online, bez zbędnych formalności. Zarządzanie naszym kontem jest tutaj bezpłatne. To jedna aplikacja do zarządzania twoimi finansami i zdecydowanie ułatwiająca życie. 

Opłacimy w niej rachunki, które możemy wczytać do aplikacji jednym kliknięciem lub podając nasz indywidualny email z aplikacji do wystawcy faktury, wczytają się tam same. Później jednym kliknięciem możemy opłacić nasze faktury i inne płatności. 

Dodatkowo za swoje zakupy możemy otrzymywać tzw. CashBack, czyli niewielki zwrot ląduje z powrotem na nasz rachunek. W tym przypadku po prostu oszczędzamy. Coś w rodzaju rabatu za zakupy. 

Również możemy dokonywać tutaj przelewy na różne nasze potrzeby. Przelewy między użytkownikami aplikacji realizowane są natychmiastowo bez opłat. Aplikacja posiada funkcję inteligentnych powiadomień zarówno w przypadku otrzymania przelewu, zwrotu CashBack jak i przekroczenia budżetu. 

Na chwilę obecną w aplikacji możemy dysponować maksymalnie kwotą 8 tysięcy na naszym rachunku. Niedługo to się zmieni, gdyż aplikacja wciąż się rozwija i stara się o kolejne ciekawe udogodnienia dla użytkowników. 

fajna-aplikacji-do-finansow

Jak się zarejestrować w Provema?

Obsługa aplikacji Provema jest dość łatwa i intuicyjna. Na początek wita nas ekran startowy i prowadzi do rejestracji dla nowych użytkowników. W tym celu podajemy swój nr tel. i otrzymujemy smsem kod, następnie przechodzimy do wpisania danych osobowych. Ustalamy swój pin, aby uaktywnić konto. Jeśli chcemy w pełni korzystać z aplikacji i jej funkcji, musimy przeprowadzić naszą weryfikację dzięki iDenfy, czyli robimy zdjęcie awersu i rewersu dowodu osobistego oraz zdjęcie swojej twarzy ( selfie). Po pozytywnej weryfikacji zostają odblokowane wszystkie sekcje w aplikacji Provema. Trwa to kilka minut. 

Bezpieczeństwo aplikacji Provema

Nie trzeba się bać o nasze dane, gdyż są bardzo dobrze chronione. Zdjęcia dowodu osobistego są potrzebne tylko do przeprowadzenia weryfikacji wprowadzonych danych i potem nie zostaje zapisany w bazie danych. Ta weryfikacja przebiega w ramach KYC - obliguje to aplikację do zachowania najwyższych standardów bezpieczeństwa. Głównym celem KYC jest zapobieganie przekrętom finansowym, kradzieży tożsamości, praniu brudnych pieniędzy (AML) czy też finansowania terroryzmu.

jak-oszczedzac-planowac-swoje-peniadze

Wszystkie faktury i rachunki w aplikacji Provema

Aby wszystkie faktury i rachunki były dostępne w aplikacji Provema, już Wam opiszę jak to trzeba zrobić. Po zweryfikowaniu naszego konta w aplikacji generowany jest adres e-mail. Podajemy go np. w Tauron, Play czy innego dostawcy wystawiającego nam faktury. W momencie, kiedy faktura wpływa na konto, automatycznie zapisuje się w galerii aplikacji. Po naciśnięciu na dokument od razu podstawiają nam się dane wpłaty i płacimy na jednym kliknięciem. Można również samemu zrobić zdjęcie faktury i tu również dane do wpłaty się z automatu zaczytają. 

jak-oszczedzac-czas-i-pieniadze

Co to jest CashBack i jak działa?

Cashback to nic innego jak niewielki % zwrotu za nasze zakupy. Obecnie do aplikacji należy ponad 300 sklepów takich, jak Douglas ( zwrot 10,5%), Sephora ( zwrot 7%), eobuwie.pl ( zwrot 5%), taniaksiazka.pl ( zwrot 5%), Aliexpress ( zwrot 6,5%),  Decathlon (zwrot 4,5%) i wiele innych. Szczerze Wam powiem, że wysokość tych zwrotów w porównaniu do innych platform zakupowych, jest na prawdę bardzo korzystna. 

Jak to działa? Wchodzimy w aplikację Provema, zakładka CashBack, wybieramy sklep, w którym chcemy zrobić zakupy, przechodzimy do niego z poziomu aplikacji i po dokonaniu płatności w wybranym sklepie, otrzymujemy % zwrotu za zakupy na swoje konto w Provema. Każdy partner ma ustaloną indywidualną stopę zwrotu. Do kwoty 100 zł zwrot jest błyskawiczny. Dużym atutem aplikacji Provema jest automatyczny zwrot po potwierdzeniu transakcji, a nie tak jak jest to na innych tego typu aplikacjach, że otrzymuję go nawet 90 dni po dokonaniu zakupów, bo czekają na potwierdzenie transakcji ze sklepu. 

co-to-jest_cashback_oszczednosci

Inne ciekawe opcje w aplikacji Provema

Możemy również założyć w aplikacji dowolną zrzutkę np. z okazji urodzin generujemy sobie taki link i znajomi mogą nam wpłacać tam jakieś kwoty. Nie muszą mieć aplikacji, aby to zrobić, bo płatność dokonywana jest za pomocą DotPay.

Fajna opcja, na której możemy troszkę sobie dorobić, to polecanie aplikacji Provema kolejnym osobom. W sekcji polecaj, generujemy sobie link, który wysyłamy znajomym. Jeśli oni poprawnie się zarejestrują, to na nasze konto wpływa 10 zł oraz na konto osoby, która się zarejestrowała. Nie ma tu limitu poleceń, ale to bardzo uczciwy układ, że obie strony coś dostają.

Jeszcze jest opcja darowizny na dowolnie wybraną fundację. Niedługo w zakładce Portmonetka będzie dostępna moja karta, dzięki czemu aplikacja stanie się jeszcze bardziej funkcjonalna. W przyszłości możliwe będą nawet drobne pożyczki w aplikacji. 

przydatne-aplikacje_na-telefon


Jak widzicie aplikacja jest wielozadaniowa i ma sporo perspektyw do rozwoju. Intuicyjnie się ją obsługuje i jest bardzo przejrzysta. Myślę, że to kwestia przestawienia się z tradycyjnego płacenia rachunków i obsługi konta w tradycyjnych bankach. W dzisiejszych czasach wszystko tak szybko się zmienia, że za kilka lat taka aplikacja to będzie coś oczywistego i normalnego. 

4 komentarze:

 1. Ciekawa aplikacja, ale ja ja jednak wole wszytsko miec w jednym zeszyciku i planować haha :D
  rilseeee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Sama staram się dbać o swoje finanse, kiedys nie zwracałam na to uwagi, obecnie wydaje mi się, ze jestem o wiele bardziej świadoma jeśli chodzi o wydawanie kasy
  zapisuje wydatki
  mam określony budżet do wydania w określone miesiące
  staram się świadomie podchodzić do zakupoów oraz kupować rzeczy, które są mi potrzebne, a nie wydawać na głupoty
  Jak również co miesic przelewam określoną kwotę na konto oszczędnościowe.
  Konta i lokaty warto jest sobie porównąć bo w dzisiejszych czasach z oprocentowaniem róznie bywa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawy artykuł :) warto się zainteresować aplikacją.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja w ogóle nad nimi nie panuję.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz.
Jeśli spodobał ci się mój blog zapraszam do obserwowania ;)

Copyright © 2016 Kasia Krupińska , Blogger