Fajne książki dla dzieci - przegląd - cz 5

Troszkę nazbierało się tych książek od wydawnictwa Babaryba. Postaram się krótko je opisać, aby chociaż troszkę Was nimi zaciekawić. Będzie o zrozumieniu i wyrażaniu swoich emocji, o budowie drzewa genealogicznego, coś o wodzie - nasze źródło życia i wiele innych tematów. Dzisiaj zatem dość obszerny przegląd książeczek dla dzieci w róznym wieku. Będzie coś dla najmłodszych jak i tych w wieku szkolnym. Może akurat ten wpis Wam pomoże w wyborze fajnego prezentu dla dziecka. Sama wiem po swoich synach, że zabawek mają nawet za dużo, ale książka to coś ponad czasowego i można przekazać je dalej w rodzinie, aby wciąż była przydatna, kształcąca i rozwijała wyobraźnie każdego dziecka. Zatem niezapominajmy, że taki prezent może być również piękny podarunkiem dla naszych małych pociech.

propozycje-ksiazek-dla-dzieci


Owocoemocje, czyli jak się czujesz w swojej skórze!


Ta książka zrobiła na mnie ogromne wrażenie pod względem pomysłowości, rzeczywistych zdjęć. Miny na owocach sa tak rzeczywiste i wyraziste, że aż chętnie się ją przegląda i bardzo podoba się dzieciom. Moim zdaniem taki sposób pokazania emocji tez zachęci do większego zainteresowania owocami i warzywami przez dzieci. Jeśli Wasza pociecha ma problemy z wyrażaniem i nazywaniem odpowiednich emocji ,to zdecydowanie zwróćcie uwagę na tą książkę. 

Dostepność: Owocoemocje, czyli jak się czujesz w swojej skórze!


owocoemocje_ksiazka-o-emocjach

jak-nauczyc-dzieci-wyrazac-emocje

najfajniejsze-ksiazki-dla-dzieci

nowosci-Babaryba

owocoemocje_recenzja


Słoń Leon i świnka Malinka


Moje dzieci i ja uwielbiamy tego słonika i świnkę! Obie książki: ,,Czekanie jest takie trudne!" oraz ,,Czy umiem sie dzielić?" poruszają bardzo potrzebny problem u dzieci, szczególnie pojawia się już od najmłodszych lat. U moich przedszkolaków dzielenie się i czekanie to na prawdę spora trudność, chociaż można tłumaczyć na wiele sposobów, to jednak dopiero te książki jakoś do nich przemówiły. W zabawny sposób słonik rozumie różnice spowojego postępowania. Plus za duże obrazki, krótkie zwroty i pokazanie fajnej przyjaźni między świnką a słonikiem. Kolejne propozycje, po które często sięgają moje dzieci. Gorąco polecam!

Dostępność: Czy umiem się dzielić?

                     Czekanie jest takie trudne!


jak-nauczyc-dzieci-dzielic-sie

najlepsze-ksiazki-dla-malych-dzieci

czy-umiem-sie-dzielic

ksiazki-dla-najmlodszych_slonik

ksiazki-dla-przedszkolaka

Strajk - ekologiczna książka dla przedszkolaków


Kolejna fajna książka mówiąca o ekologii. Dlaczego taki tytuł ,,Strajk!" Otóż zwierzęta patrząc na działalność człowieka i na to jak niszczy naturalne środowisko na ziemi, postanowiły zastajkować i przestać się odzywać oraz robić to co dotychczas. W rzeczywistości jest to nawiązanie do wymierania zwierząt, ginięcia gatunków i inne problemy, które wynikają z niszczenia przyrody. Takie trudne do zrozumienia tematy najlepiej uczyć poprzez zabawę i jak na razie to najfajniejsza i najbardziej trafna książka dla moich synów, dzięki której bardziej zaczeli rozumieć te kwestie. Zadawali przy niej nawet kilka pytań, ale moim zdaniem to bardzo dobrze, bo dają do myślenia. Jeśli dopiero zaczycie oswajać swoje dziecko z tematami ekologicznymi szczególnie 3 czy 4 latki, to zacznijcie od tej książki.

Dostępność: Strajk!

ksiazka-o-ekologii_strajk

strajk-ksiazka_recenzja

ksiazka-o-ekologii


WODA - Żródło życia

To książka dla dzieci w wieku 6+ Sporo w niej treści edukacyjnych i myślę, że na wypracowanie o najważniejszej substancji na Ziemi, zdecydowanie bardzo przydatna. Poruszane są tutaj tematy np. jak powstało życie na ziemi, problem z wodą i jak ją oszczędzać oraz o nią dbać. Nawet dorosły może się tutaj dużo fajnych rzeczy dowiedzieć w prosty i zrozumiały sposób. Ta książka czeka na swój czas, aż synowie podrosną, ale zdecydowanie bardzo wartościowa. Więcej na stronie wydawnictwa Babaryba.

Dostępność: WODA - Żródło życia

woda-zrodlo-zycia_recenzja

ksiazka-edukacyjna_srodowisko

ksiazki-dla-dzieci_jak-dbac-o-nature

ksiazki_woda_wiedza_informacje


Auta, maszyny, pojazdy i wszystko do jazdy


Ostatnia na dziś recenzja książki dla dzieci, to coś dla fanów aut i pojazdów. Amerykański klasyk dla małych miłośników tej dziedziny. Książka barwna, dużo się w niej dzieje i pojawiają się tutaj pojazdy ze świata wyobraźni dzieci i to one robią na moich synach największą furorę. Rekin z kółkami czy kręcący się pączek, ogórkowóz, ząbkowóz, bananowiec i inne. Czemu nie, bo w świecie dzieci wszystko jest możliwe. A które nie lubi się bawić w małego detektywa lub rozwiązać jakąś łamigłówkę, których nie brakuje w tej książce?  Kierowcami są przeróżne, zabawne zwierzątka, a jeszcze jak rodzic doda tutaj swojej narracji w głowie, to robi się jeszcze ciekawie. Do jest długa dobranocka, więc lepiej czytać ją w dzień. Autor tej książki wydał aż 250 tytułów, których nakład przekroczył 100 milionów egzemplarzy. Moim zdaniem genialnie rozgryzł świat dzieci i to co im sie podoba. Na wiosnę w wydawnictwie planowany jest dodruk tej książki.

Dostępność: Auta, maszyny, pojazdy i wszystko do jazdy


auta-maszyny-pojazdy_ksiazka

ksiazki-dla-chlopca_auta

najlepsze-ksiazki-dla-chlopca

1 komentarz:

  1. Dziękuję za świetne propozycje! :) Nie mam swoich dzieci, więc zawsze brakuje mi pomysłów, jakie książeczki kupić na prezent przedszkolakom. Doświadczenie nauczyło mnie, aby nie sięgać po popularne tytuły, gdyż istnieje duże prawdopodobieństwo, że smyk ma je w swojej biblioteczce. Niemal od razu na twarzy malca maluje się rozczarowanie, co jest dla mnie okropne. Właśnie dlatego postanowiłam przeszukać internet po to, aby znaleźć niszowe pozycje. Mam nadzieję, że gdzieś online uda mi się dorwać je w promocji :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz.
Jeśli spodobał ci się mój blog zapraszam do obserwowania ;)

Copyright © 2016 Kasia Krupińska , Blogger