Jaki tradycyjny zegarek dla dziecka?

W dobie rozwoju technologii chcemy, aby nasze dziecko posiadało, jak najłatwiejsze w obsłudze gadżety, które pomogą mu w życiu. Jednak czasami warto pamiętać, aby najpierw nauczyć nasze dziecko podstaw, jak to jest w przypadku zegarka. Dawniej na wyjątkowe okazje, jak Komunia otrzymywało się pierwszy zegarek i to był na prawdę wyjątkowy prezent. Obecnie też się je wręcza, jednak raczej wybieramy już te bardziej nowoczesne i z różnymi technologicznymi ulepszeniami.

jak-wybrac-idealny-zegarek-dla-dziecka


Dlaczego najpierw tradycyjny zegarek?

Dziś spotykam się z dziwnym zjawiskiem wśród młodzieży i nastolatków, że korzysta się z zegarka cyfrowego, a unikamy tradycyjnej tarczy, aby odczytać sobie samemu godzinę. Stąd myślę, że warto od najmłodszych lat poprzez zabawę, czy fajny wygląd uczyć jego podstaw. Na smartwatche i inne fajne gadżety przyjdzie czas. Dlatego dla mojego 4-latka postanowiłam znaleźć idealny tradycyjny zegarek, który z przyjemnością będzie nosił i powoli przyswajał się z wyglądem tarczy oraz przesuwających się tam wskazówek.

Zegarek tradycyjny zdecydowanie lepiej pozwoli nauczyć nasze dziecko upływającego czasu. Nie liczby wyświetlane na ekranie, tylko właśnie poruszające się wskazówki. Dzięki temu łatwiej rozróżni co to jest godzina, co minuta lub sekunda. Wtedy dziecko uczy się poczucia czasu i jego kontroli, która obejmuje orientację, co do pory dnia i czy czynności jakie występują w ciągu dnia. Pozwoli to również nauczyć planowania tych czynności w przyszłości. 


zegarek-dla-dziecka-lemur_disney


Jaki zegarek dla dziecka wybrać?

Przede wszystkim zegarek musi podobać się z wyglądu dziecku. Najlepiej jeśli np. pasek czy tarcza będzie z motywem ulubionego zwierzaka, kreskówki, albo w jego ulubionym kolorze. U nas od razu wybór padł na lemura, który kojarzy się z bajką Madagaskar. Uwagę mojego syna przykuł również kolor, który należy do jego ulubionych. 

Następnie zegarek dla dziecka musi być bardzo lekki, pasek miękki, ngdzie nie uwierający, a szkiełko odporne na uderzenia i zarysowania. Sposób zapięcia również musi być łatwy i szybki tak, aby rodzic mógł założyć go raz dwa, bo sporo maluchów potrafi się niecierpliwić nawet przy takich krótkich czynnościach. Model który wybrałam, czyli zegarek dla dziecka Flik Flak Goes Wild CURIOUS LEMUR FBNP170 dodatkowo jest wodoodporny, więc można z nim pływać. Myślę, że to bardzo przydatna ochrona, ponieważ nie raz się zdarza, że złapie nas ulewa podczas spaceru, albo coś się wyleje na rękę i zegarek dzięki temu się nie popsuje. Muszę również pochwalić jakość tego zegarka, zarówno kolor jak i pasek są wciąż w takim samym stanie. Materiał również jest wytrwały, a przy dzieciach to bardzo cenne. Jeśli szukacie fajnego zegarka dla dziecka na prezent to zdecydowanie zajrzyjcie na stronę zegarmistrz.com. Również dorośli znajdą tam dla siebie coś wyjątkowego, bo wyrób zegarków jest tutaj ogromny. 


zegarek-flik-flak

pierwszy-zegarek-dla-dziecka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz.
Jeśli spodobał ci się mój blog zapraszam do obserwowania ;)

Copyright © 2016 Kasia Krupińska , Blogger