Sól do kąpieli czyli piękno z wnętrza ziemi

Od zawsze jestem miłośniczką wszelkich dodatków do kąpieli. Wspaniale umilają kąpiel i wprawiają w pozytywny nastrój. Sól kosmetyczna do kąpieli jest szczególnie przeze mnie ceniona, bo dodatkowo działa leczniczo i pochodzi z wnętrza ziemi. Zawsze mojej rodzince staram się przemycić takie cuda do wody, bo zazwyczaj o tym zapominają. Po prostu nie ma to, jak kobieca ręka. Ostatnio miałam przyjemność wypróbować sól bocheńską Floris o zapachu konwaliowym. Wydobywa się ją ze złóż solankowych z okolic Bochni. Cechują się wysoką zawartością minerałów, szczególnie wapnia, magnezu, jodu i bromu. Po prostu piękno z wnętrza ziemi, które wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. Oczywiście w drogeriach znajdziecie mnóstwo soli do kąpieli, jednak te najtańsze sklepowe, mam wrażenie, że nie spełniają swojej roli. One po prostu tylko ładnie pachną.

sól-do-kąpieli

testujemy-sól-do-kąpieli

Sól bocheńska Floris do kąpieli

Zapach: Konwalia


Od producenta:

Stworzona w oparciu o powstałą z naturalnych solanek z okolic Bochni sól jodowo-bromową. Uwalniające się podczas kąpieli składniki mineralne umożliwiają oddychanie jodowym, morskim powietrzem – zapewniając relaks i odprężenie. Dodatek naturalnego, najwyższej jakości kolagenu nawilża i ujędrnia skórę. Produkt posiada doskonałe właściwości myjące, optymalne zawartość składników eliminuje potrzebę stosowania dodatkowych kosmetyków do kąpieli. Produkt przebadany dermatologicznie. Nie zawiera sztucznych konserwantów. Bardzo dobrze tolerowany przez każdy rodzaj skóry.

Działanie pielęgnacyjne:

– regeneruje i zmiękcza naskórek,
– działa odprężająco,
– nawilża i ujędrnia skórę.


Moja opinia:

Sól sama w sobie bardzo ładnie pachnie. Również po wrzuceniu do wody unosi się lekki przyjemny zapach. Bardzo dobrze i szybko rozpuszcza się w wodzie. Ja zawsze wrzucam jej dość dużo do wody, bo zazwyczaj jakoś tak mi się sypnie z tego pojemnika. Na szczęście jest dość tania, a opakowanie spore, więc po prostu jej nie żałuję. Dzięki dodaniu soli do wody tworzy się sporo przyjemnej piany, stąd kąpiel staje się jeszcze przyjemniejsza. Działaniem się nie wyróżnia, ale używając jej się odprężam. Rzeczywiście zmiękcza skórę, ale nie nawilży jej tak dobrze, więc dodatkowo po kąpieli stosuję jakiś balsam. Jednak jeden kosmetyk nie zastąpi nam działania innych produktów pielęgnacyjnych, ale nie za każdym razem też chce nam się użyć kremu, więc taka sól to dobre rozwiązanie dla naszego ciała i ducha. Daję najwyższą ocenę za tą delikatną pianę, którą się pojawia po kontakcie z wodą, bo nie każda sól do kąpieli w ogóle ją tworzy.


Ocena 5/5
Waga: 0,6 kg
Dostępność: sól bocheńska Floris (do wybory jest 14 zapachów)
Cena: 6,90 zł

konwalia-sól-do-kąpieli

kosmetyki-z-solanek

sól-pianka-do-kąpieli

sól-jodowo-bromowa

sól-Floris_polecana-sól-do-kapieli


3 komentarze:

Dziękuję za każdy komentarz.
Jeśli spodobał ci się mój blog zapraszam do obserwowania ;)

Copyright © 2016 Kasia Krupińska , Blogger