Jak podjąć właściwą decyzję o swojej przyszłości? Zostać w schemacie czy się zbuntować?
W życiu wyczekujemy różnych okazji, które mogą otworzyć nam drzwi do kolejnych możliwości. Kaźda z nich to wielkie wydarzenie w naszym życiu, jak i rodziny czy znajomych. Właśnie te decyzje często nie są naszym wyborem, tylko oczekiwaniami osób, które nas otaczają. Nie do końca jeszcze wiemy, co chcemy robić w życiu, ale ten moment oczekiwania na dany cel, jest dla nas bardzo ważny.
👉 Najpierw czekamy na 18 urodziny, bo wydaje nam się, że w końcu będziemy dorośli i sami zadecydujemy o swoim życiu.
👉 Później pragniemy sfinalizować nasze lata nauki i znależć drogę, którą będziemy podążać, więc stajemy przed ogromnym stresem związanym ze zdaniem matury, egzaminu zawodowego czy podjęciem decyzji o studiach, kursach, stażu lub pierwszej pracy.
👉 U niektórych przychodzi okres buntu, chęci zmiany pracy, kierunku swojego życia, czasami wyprowadzka do innego miasta czy za granicę, albo dalej realizujemy plan ustalony już w dzieciństwie przez naszych rodziców czy własne ambicje.
Taki system od dziecka jest nam programowany i wmawiany, że to jest właściwa droga, aby coś osiągnąć. Najlepiej to ciągle się uczyć, skończyć studia, różne kursy, poświęcić swoje młode lata na zdobywanie wiedzy, a później w pracy ,,tyrać", aby osiągnąć sukces.
Żyłam w schemacie
Sama byłam w tym błędnym kole - uczennica z czerownym paskiem na świadectwie, na świetnych studiach otrzymując stypendium naukowe, oszczędna z ambicjami, bo przecież rodzicom się nie przelewa, więc jeśli chcę żyć lepiej, muszę harować i znaleźć dobrze płatną pracę. Studia owszem skończyłam. Wszyscy dumni, bo mam przed nazwiskiem mgr. inż ale co z tego, gdy praca w zawodzie to nie Twoja bajka.
Jednak zawsze z każdej decyzji nie ważne czy była udana czy nie, wyciągaj lekcję i doświadczenie. Dzięki studiom trafiłam do dużego miasta i tu zostałam na stałe. Nauczyłam się wytrwałości i to, że każdy cel można osiągnąć, gdy bardzo tego chcesz. Opinia innych coraz mniej mnie interesowała, bo wiedziałam, że dziś Ci ludzie są, a gdy skończę studia, zmienię pracę, pojawią się inni, którzy też będą pouczać i zawsze coś komuś nie będzie się podobać.
Znajdź najlepszą drogę dla siebie - niech to będzie Twoja decyzja!
Zaczęłam sie buntować, co do schematu, który od dzieciństwa był mi wpajany. Już na studiach zostałam influencerką, prowadziłam bloga, swoje pierwsze kroki w social media. Już wtedy wiedziałam, że praca online to coś dla mnie, więc szukałam różnych rozwiązań. Dotychczasowa praca na etacie mnie męczyła i nawet przebranżowienie się na handel nie pomogło. Intensywnie szukałam swojej drogi rozwoju.
Wtedy praca zdalna, w domu przed komputerem, to była abstrakcja i nikt w to nie wierzył. Po latach otrzymywania różnych współprac, paczek barterowych i kilkunastu zleceń - prowadziłam różne profile na social mediach dla firm i dla siebie, był etap copywritera, kursy fotograficzne, lightrooma i wiele innych rzeczy. W końcu natknęłam się na biznes online oparty o marketing sieciowy.
Co ma wpływ na Twoją decyzję?
Zaczęło się szukanie w internecie na temat biznesu online. Tyle ludzi to tyle opinii, a jeśli jest to coś innego niż w wyuczonym od dzieciństwa schemacie, to na pewno jest oszustwo, naciągarstwo i nie może być prawdziwe. Niestety opinie naszej rodziny, otoczenia, czy te przeczytane w internecie, mogą bardzo wpłynąć na naszą decyzję.
Zobaczcie jednak na ludzi sukcesu wielkich znanych marek czy firm, po które teraz chętnie sięgamy. Czy nie zaczęli oni robić coś innego niż wszyscy? Myślicie, że nie napotkali w swojej drodze do sukcesu, złych opinii na ten temat? Jeśli czujesz, że to może być fajna droga dla Ciebie, to sprawdź to! Przecież zawsze możesz się wycofać i szukać dalej, idealnego miejsca dla siebie.
Opinie innych, a Twój cel!
To właśnie z podjęciem decyzji mamy najwięcej kłopotu. Z tym, co powiedzą inni? Czy ja sobie poradzę? Co zrobię jak się nie uda? Jak się z tego utrzymam? Pytasz wszystkich wokół, co o tym sądzą, a nie siebie samego czy to właśnie chcesz robić i czy widzisz w tym potencjał. Jeśli uparcie dążysz do swojego celu, nie poddajesz się po pierwszych niepowodzeniach, przejdziesz to, wyciągniesz lekcje oraz doświadczenie i przede wszystkim czujesz, że to jest Twoja droga - sukces się pojawia! Nie ważne w jakiej dziedzinie, ale w końcu to osiągniesz, bo w to wierzysz i jesteś przekonana, że można. Wtedy opinie ludzi nie są Ci potrzebne.
Nie daj sobie odebrać swoich marzeń, własnie przez złą opinię innych!
Jeśli czujesz, że też chciałabyś poznać biznes online, wyrwać się ze schematu, bo masz swój cel, a powyższy tekst dał Ci do myślenia nad swoim życiem - śmiało wypełnij formularz zgłoszeniowy do mojego zespołu.
Z perspektywy 2 lat jego tworzenia, uważam, że to była idealna decyzja dla mnie i dziś opinia osób, które mi to odradzały, zaczęła się zmieniać, bo widzą mój sukces. Pamiętaj, że opinia ludzi zawsze może się zmienić, każdy może się też mylić lub zdaży się coś, że sam spróbuje i to dostrzeże. Kieruj swoim życiem tak, jak chcesz! Po więcej inspiracji zapraszam na mój instagram ( ikonka po prawej stronie na górze strony).
Ja ma 25 lat i dalej nie wiem co ja chce w końcu robić.
OdpowiedzUsuńCzasem ciężko jest podjąć decyzję. Myślę że warto też zaryzykować
OdpowiedzUsuńJeszcze wiele osób nie wieży w pracę zdalną.
OdpowiedzUsuńTo prawda, ale czasy bardzo szybko się zmieniają i jeśli ktoś za tym nie podąża, bo niedowierza, to traci. Gdyby nie pandemia, wiele osób nawet by nie wiedziało co to praca zdalna lub hybrydowa.
UsuńJa pracuje zdalnie i sobie chwalę. Mam czas na wszystko :)
OdpowiedzUsuńCiekawe przedstawiony temat, jak dokonać trafnych wyborów dotyczących naszej ścieżki zawodowej. Decyzje związane z karierą są często trudne i niejednokrotnie wpływają na nasze dalsze życie. Zgadzam się, że pierwszym krokiem jest zrozumienie siebie, swoich pasji, umiejętności i wartości. To jest kluczowe, ponieważ wybór kariery, która jest zgodna z tym, kim naprawdę jesteśmy, może przynieść nam satysfakcję i spełnienie. Artykuł, może być wartościowym i pomocnym przewodnikiem dla wszystkich, którzy stoją przed wyborem ścieżki zawodowej.
OdpowiedzUsuń