Jak spędzić z dzieckiem jesienne wieczory? Polskie gry edukacyjne

Często jesienne wieczory nam się dłużą, a pomysły na zabawę z dzieckiem się kończą. Latem nie ma problemu, bo spędzamy z nim czas na dworze. Mamy też więcej energii, bo dłużej jest jasno i jakoś pojawia się więcej pomysłów na wspólną zabawę. Ile można oglądać tej telewizji oraz bajek. Zresztą i tak zawsze trafiam na długie reklamy i nic ciekawego nie znajduję. W związku z tym, aby uatrakcyjnić rodzinne wieczory od wielu lat z mężem inwestujemy w różne gry planszowe. Gdy nie było dzieci były to planszówki strategiczne i razem ze znajomymi świetnie się przy nich bawiliśmy. 

zabawa-poprzez-naukę


Teraz gdy są w domu maluchy przyszedł czas na dziecięce gry i naukę. Na stronie kapitannauka.pl znalazłam mnóstwo polskich gier i książek edukacyjnych dla najmłodszych, w tym zabawkę roku czyli Gra Loteryjka, którą mój syn uwielbia. Ja szukałam czegoś dla 2-latka, ale jest tam wiele propozycji również dla starszych maluchów. Właśnie planuję zakupić kolejne rzeczy do zabawy, bo jesienne wieczory są na prawdę długie i przyda się pograć w coś nowego. 

gra-edukacyjna-dla-2-latka

dopasuj-zwierzęta-gra-dla-2-latka


Z tej serii wybrałam temat Zwierzęta ( wiek 2+), ale znajdziecie jeszcze: kolory (2+), świat (3+), ubrania (4+), recykling ( 4+). Gra loteryjka  Zwierzęta składa się z 6 prostokątnych plansz. Na każdej po 6 obrazków powiązanych ze sobą tematycznie. Do tego mamy jeszcze 36 żetonów, które należy dopasować na odpowiednie obiekty na planszy. Istnieją 4 warianty rozgrywki. Gra jest dość prosta i mój syn od razu załapał o co chodzi. Choć układał te żetony już z tysiąc razy, to i tak jeszcze mu się nie znudziła. Czasami nawet się popisuje się, że nie wie gdzie jest dane zwierzę, ale to chyba dlatego, że zna już te wszystkie obrazki na pamięć. Świetny sposób na naukę zwierząt dla dziecka. Cieszę się, że właśnie na taką grę trafiłam. To również bardzo fajny pomysł na prezent właśnie dla 2-latka. 

co-na-prezent-dla-dwulatka


Jakość gry bardzo dobra. Zarówno żetony, jak i plansza wykonane z grubej tektury, dlatego też w ogóle nam się jeszcze nie zniszczyła, a jest codziennie używana przez mojego syna, który nie jest jakoś delikatny w chwytaniu takich rzeczy. Co ciekawe grafikę w grze wykonali polscy utalentowani ilustratorzy i dlatego gra wyróżnia się wyglądem spośród innych. Również dobór zwierząt dość nietypowy, bo znajdziemy tam np. lisa polarnego czy maskonura. kameleona, sępa, dzika itp. Na planszach znajdziecie mieszkańców: afrykańskiej sawanny, arktycznej krainy lodu, wiosennej łąki i lasu, wiejskiego gospodarstwa oraz zwierzęta domowe. Z taką grą miło spędzam z synem długi, jesienny wieczór.

Gra Loteryjka ZWIERZĘTA  - dostępna tutaj

gry-edukacyjne

gra-zwierzęta-dla-dwulatka

polecane-gry-dla-dwulatka

nauka-z-dzieckiem-2-latek


A dla tych co planują podszkolić u swoich dzieci np. język angielski w formie zabawy, polecam Wydawnictwo Edgard i ich kieszonkowce. Cała serię znajdziecie TUTAJ. Ja wybrałam grę karcianą do nauki angielskich przymiotników i przyznam się szczere, że to świetne przypomnienie również dla dorosłych, którzy rzadko używają języka obcego. Kieszonkowiec składa się z 55 kart za pomocą których można zagrać na 4 różne sposoby. Dodatkowo dołączona jest kartka z tłumaczeniem wszystkich słów, co bardzo ułatwia nauczenie się ich. Grafikę znów wykonują polscy ilustratorzy i muszę przyznać, że ciekawie nawiązują do danego słowa. Zapadają w pamięć, a czasami są nawet zabawne.

Kieszonkowiec angielski Bitter Sweet ( 9+) - dostępny tutaj

kieszonkowiec-kapitan-nauka

nauka-przymiotników-angielski

gra-karciana-angielski

kieszonkowiec-bitter-sweet

nauka-angielskiego-dla-dzieci


Na stronie znajdziecie również dużo więcej fajnych propozycji na jesienne wieczory, jak kieszonkowce geograficzne, matematyczne czy logiczne. Sama jako dziecko uwielbiałam w ten sposób poszerzać swoją wiedzę i się uczyć. Tylko kiedyś nie było takiego wyboru jak teraz. To fajny sposób na spędzenie czasu i oderwanie się od komputera.

gry-edukacyjne-dla-dzieci

1 komentarz:

  1. ja szukam czegos dla kuzynów pod choinke i nawet znalazłam, dziekuje :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz.
Jeśli spodobał ci się mój blog zapraszam do obserwowania ;)

Copyright © 2016 Kasia Krupińska , Blogger