3 pomysły na trafiony prezent dla 2 i 3 latka

Kupowanie prezentów dla dzieci to nie lada wyzwanie, a trafić na coś fajnego i edukacyjnego, to jeszcze większy problem. Sama z własnego doświadczenia wiem, że przy pierwszym dziecku popełniałam błędy i kupowałam złe książki oraz gry. Nie każda rzecz dobrze wpływa na naszą pociechę i należy wracać uwagę na przeznaczenie wiekowe danego produktu. Zabawki, które gadają, wydają dźwięki, świecą się i tak na prawdę same bawią, u mnie był błędem. Myślałam, że co to takiego przecież kupuję ładną książkę z obrazkami i po prostu czytam. Jednak niektóre są po prostu za trudne na dany etap rozwoju i go nawet nie zainteresują. Przecież na półce w sklepie jest tego mnóstwo, jednak często wybieramy rzeczy, które nie kształcą, a wręcz przeciwnie ogłupiają. Stąd warto postawić na coś nieświecącego, niewydającego dźwięki. Dziś mam 3 dość ciekawe propozycje prezentów dla 2 lub 3-latka. Z takimi podarunkami żaden rodzic na nas krzywo nie popatrzy, a dodatkowo wpłyniemy pozytywnie na rozwój naszego malucha. Gry od Kapitan Nauka są na pewno świetnym wyborem, a teraz jest nawet wyprzedaż do - 40%. Na blogu pisałam już o tym jak spędzać z dzieckiem jesienne wieczory, ale dziś mam troszkę inne propozycje zabaw z 2 i 3-latkiem.

prezent-dla-2latka

trafione-prezenty-dla-najmłodszych

GRA LOTERYJKA Ubrania 


Zacznę od loteryjki, gdyż moim zdaniem to bardzo kształcąca i pomysłowa gra dla najmłodszych. Wcześniej miałam wersję dla 2-latka, czyli zwierzęta i pokazałam ją Wam tutaj. Teraz zdecydowałam się na trudniejszą wersję, gdyż tamta została opanowana już przez mojego syna perfekcyjnie i bardzo ją lubi. Wersja ubrania jest o tyle trudniejsza, że narysowana postać na planszy ma na sobie jakiś element z żetonu, który trzeba u niego znaleźć i wtedy położyć odpowiedni krążek na danej osobie. Dlatego też jest to gra dla dzieci ok. 3 lat. Nie należy dawać najmłodszym na siłę wszystkich plansz od razu. My zaczeliśmy powolutku od opanowania jednej i choć mój syn ma 2,5 roku to dość szybko zrozumiał o co chodzi. Fajny sposób na poznanie ubrań na różne pory roku i zapoznanie się z wieloma aktywnościami ruchu. 

W skład wchodzi 6 kolorowych i zabawnych plansz oraz 36 żetonów. 


Wiek: 3+
Cena: 29,90 zł
Gra wyprodukowana w Polsce

loteryjka-Kapitan-Nauka-opinia

poznaję-ubrania-gra-dla-dzieci

nauka-ubrań-gra

loteryjka-Kapitan-Nauka

co-mądrego-kupić-dla-2latka

DUŻE PUZZLE Pojazdy


To ulubione puzzle mojego syna, gdyż są duże, dziecko łatwo je połączy i rozłączy oraz mają kolorową, przykuwająca uwagę grafikę. Nie ma dnia, w którym by po nie nie sięgał. Sam je też bierze, wypakowuje i łączy. Puzzle układa się obok siebie i tworzą duży, podłużny obrazek ( wymiary po złożeniu 87 x 15 cm, składa się z  10 elementów). Gdy mój syn już wszystkie elementy połączy, wskazuje następnie po kolei każdy z pojazdów. Do zestawu dołączona jest również ogromna, papierowa kolorowanka XXL nawiązująca graficznie do obrazków na puzzlach. To taka inna układanka niż znane nam dotychczas tradycyjne puzzle. Dla chłopców po prostu idealne, gdyż poznaje różnego rodzaju pojazdy, ich wielkości i jak się poruszają. Ogromny plus za grubą, trwałą tekturę, dzięki której już 2-latkowi z łatwością się je chwyta. Używamy ich codziennie i jeszcze się ani trochę nie zniszczyły, a mój syn potrafi szarpnąć za nie lub na siłę wciskać puzzla, aż wejdzie. Możecie śmiało je kupować na prezent. 

Są jeszcze dostępne inne wzory puzzli: Łódeczki, Pory Roku i Strażacy.


Wiek: 2-3 lata
Cena: 29,90 zł ( teraz promocja 23,92 zł)
Gra wyprodukowana w Polsce

puzzle-dla-2latka

poznaje-pojazdy-puzzle

puzzle-dla-dzieci

kolorowanka-pojazdy

puzzle-dla-najmłodszych


Zestaw Świat Malucha EMOCJE


My bardzo lubimy ten zestaw, szczególnie same karty z emocjami. Myślałam, że mój syn będzie miał jakieś trudności z zapoznaniem się z dość trudnymi słowami, ale na szczęście z tyłu na każdej karcie jest wyraz dźwiękonaśladowczy, który szybko podłapało moje dziecko. Choć trudno mi niektóre emocje odnieść do życia, jak pogarda czy euforia, ale i tak mamy świetną zabawę przy tej grze. Niektóre zdjęcia mimik twarzy do mnie zbyt nie przemawiają, albo mnie śmieszą, ale to chyba kwestia gustu. Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem by było jakby bohaterami na fotografii były jednak dzieci. Czasami nam się wydaje, że nasze pociechy mogą mieć z czymś problem, jednak mój syn w rozpoznawaniu i w tej zabawie nie ma żadnych oporów, ani trudności, więc to chyba ja tylko niepotrzebnie wydziwiam. Ja się troszkę pośpieszyłam i kupiłam wersję z samymi kartami i dlatego mam 17 kart, a nie 15. 

Zestaw zawiera: 15 kart z opisem emocji, książeczkę z zadaniami ( 16 stron) oraz zagadki obrazkowe ( jest ich aż 200). Z tej serii znajdziemy jeszcze zestawy: Zima, Zwierzęta, Boże Narodzenie.


                     Same karty Emocje
Wiek: od 2. roku życia
Cena: 29,90 zł ( teraz promocja 17,94 zł)
Gra wyprodukowana w Polsce

nauka-emocji-dla-2latka

wyrazy-dźwiękonaśladowcze-emocje

edukacyjne-gry-emocje

emocje-Kapitan-Nauka

edukacja-przez-zabawę

poznaj-emocje

gry

rozwój-2latka

gry-edukacyjne-karty

prezent-na-urodziny-dla-2latka

W następnym wpisie na blogu pokażę Wam kolejne fajne pomysły na prezenty dla roczniaka i 2-latka. Między innymi pokażę sposób, jak łatwo i w formie zabawy nauczyć dziecko rozpoznawać nowe słowa, części ciała, pojazdy z wykorzystaniem kart od Kapitan Nauka. Pamiętaj też, że na pierwsze zakupy na stronie Kapitan Nauka możesz dostać 20 zł przy zakupie za min. 60 zł. Należy zapisać się tylko do newslettera. Udanych zakupów dla Waszych pociech.

1 komentarz:

Dziękuję za każdy komentarz.
Jeśli spodobał ci się mój blog zapraszam do obserwowania ;)

Copyright © 2016 Kasia Krupińska , Blogger