Książki dla 2-3 latka i starszych chłopców cz. 2

Dziś kolejna odsłona polecanych książek dla dzieci od wydawnictwa Babaryba. Pierwszą część obejrzycie tutaj - książki dla 2-3 latka i starszych chłopców. W dzisiejszym wpisie chcę Wam pokazać książki wielkoformatowe bez tekstu. Historię tworzycie sami opowiadając dziecku, albo ono Wam, to co widzi na jednym wielkim obrazku. A jest co opisywać i jeśli macie choć trochę fantazji, możecie stworzyć niesamowitą bajkę. Mój syn za każdym razem, gdy ją otwiera słyszy trochę inną historię, ale sam tez przeżywa, jakby pierwszy raz widział ją na oczy.

Mowa tutaj o książkach obrazkowych autora Peter Knorr i Doro Gobel: ,,Statki, łodzie, motorówki" i ,,Jedziemy na wycieczkę". Obie są w oprawie całokartonowej. To 14 stron kolorowych obrazków z przygodami. Dwie z nich tworzą jedną barwną panoramę i sporo się na niej dzieje. To dziecko może z niej wybrać historię, na której się dziś skupi. Obie książki polegają na tym samym tylko są w różnej tematyce.

książki-dla-chłopców


Uważam, że obie propozycje może oglądać już roczne dziecko, gdyż paluszkiem możemy mu pokazać i opisać fajne elementy, ale również 2 czy 3 latek albo nawet starszy chłopiec nie będzie się przy nich nudził. Takie książki rozwijają jego wyobraźnię i kształcą spostrzegawczość. Sami się zdziwicie, jakie drobne elementy potrafi dostrzec Wasze dziecko. Te książki się po prostu nie nudzą i robią wrażenie, bo są po prostu duże. W oczach dziecka to jeden wielki obraz, na którym sporo się dzieje.

Dostępność: ,, Statki, łodzie, motorówki"
                     ,, Jedziemy na wycieczkę"
Cena: promocja 25 zł

książka-obrazkowa_dla-dzieci

jak-zachęcić-dziecko-do-spacerów

książki-dla-najmłodszych

co-czytać-dzieciom

plecak-minionki

książka-o-statku

dla-3latka_książka

duże-książki-obrazkowe

interesujące_książki-dla-dzieci


Dodatkowo chciałam Wam jeszcze polecić zabawną książkę, którą ostatnio mój syn uwielbia i dzięki niej nauczył się mówić jajko, albo jajko pęka. Mowa tutaj o ,,Kurcze blade" Wandy Chotomskiej. To polsko-angielskie wydanie kultowej rymowanki. Ja tego nie znałam, ale podobno to dla niektórych książka dzieciństwa. Tutaj mamy odnowioną wersję z nowymi obrazkami. Nie ma w niej za wiele tekstu, ale historia zabawna, choć nie raz połamałam sobie na niej język. Ah te polskie słowa! Śmieszna rymowanka z kurczakiem, który jednym słowem wykluł się, zwiał, bo nie chciał być zjedzony na obiad. 

Dostępność: ,,Kurcze blade"
Cena: promocja 20 zł

zabawne-książki-dla-dzieci

Kurcze-blade_opinia

jak-zachęcić-dziecko-do-czytania

1 komentarz:

Dziękuję za każdy komentarz.
Jeśli spodobał ci się mój blog zapraszam do obserwowania ;)

Copyright © 2016 Kasia Krupińska , Blogger