Książki dla dzieci - cz 4 - nowości Babaryba

Dawno nie pokazywałam Wam książek dla dzieci, które zawitały do naszej biblioteczki. Od dawna lubimy wydawnictwo Babaryba i dziś mamy kilka propozycji dla najmłodszych. Są tu nowe propozycje zarówno dla 2- czy 3-latków oraz starszych maluchów. Moi synkowie mają swoje ulubione propozycje z tej serii i są też książeczki, które akurat u nich średnio przykuły uwagę. Ale pamiętajmy, że czasami dzieci wracają do lektury, która kiedyś nie była ich ulubioną. Trzeba dać im też trochę czasu, bo zmieniają im się zainteresowania. Każdy maluch ma też swojej upodobania, więc to tak na prawdę od nas rodzica zależy, co mu kupimy i w jaki sposób opowiemy. Czasami trzeba po prostu przekonać tych naszych młodych czytelników do danej książki. Zapraszam do obejrzenia poniższych propozycji. W komentarzu dajcie znać, która najbardziej Wam się podoba. 

ksiazki-dla-chlopcow

ksiazki-edukacyjne_rozwojowe-dla-dzieci

NA PLACU BUDOWY

Zawody maszyny i pojazdy


Jest to barwna książka obrazkowa i na każdej stronie dzieje się wiele sytuacji. Za każdym razem możemy opowiedzieć ją inaczej, dostrzec kolejne szczegóły. Również dziecko uczy się tutaj spostrzegawczości, rozwija wyobraźnię, a moi synowie już nawet sobie sami tworzą własną historię. Jest bardzo fajnie wykonana, bo strony są grube, tekturowe, więc łatwo je przerzucać. W miasteczku sporo się dzieje, bo oprócz budowy kolejnych obiektów, toczy się również normalne życie. Dzięki tej książce poznamy zawody i sprzęty budowlane, ale również dzieci nauczą się dostrzegać, czym poszczególne osoby zajmują się na co dzień. Na tylnej okładce znajdziemy wszystkie postaci i poznamy ich imiona. Moim chłopcom najbardziej podobają się poszczególne pojazdy. 

We wcześniejszych częściach książki dla dzieci pokazywałam Wam inne książki z tej serii, jak Pociągi, Jedziemy na wycieczkę, Statki ludzie motorówki i inne.

Dostępność: Na placu budowy
Cena: w promocji 25 zł
na-placu-budowy_babaryba

ksiazki-obrazkowe-dla-3-latka

na-placu-budowy_ksiazka

ROBOTY


To kolejna książka obrazkowa, jednak tutaj głównymi bohaterami są sympatyczne roboty. Już 2-latki mogą się zapoznawać z taką propozycją. Jest tutaj mniej szczegółów niż w pierwszej książce, dlatego jest też bardziej przejrzysta dla młodszych dzieci. Na stronie wydawnictwa Babaryba znajdziecie fajny filmik pokazujący, co te roboty robią na ziemi. Odwiedziły różne miejsca, jak dyskotekę, miasto, plażę. Możemy poopowiadać coś o kosmosie, statkach powietrznych itp. 

Znajdziemy tu pierwsze wyrazy dźwiękonaśladowcze, jak trutututu, pstryk i inne. Zwróćcie też uwagę, że na każdej stronie na brzuszkach robotów dochodzi po jednej literce i na  ostatniej stronie powstaje nam słowo ROBOTY. Inne mają cyferki oraz znaki jak błyskawica. Dzięki temu dzieci mogą się wiele z niej nauczyć. 

Dostępność: Roboty
Cena: w promocji 20 zł

roboty_babaryba

ksiazka-o-robotach

ksiazka-obrazkowa_rozwoj-dziecka

2 książki - Śmieci i Plastik Fantastik

Omówię je w jednym punkcie, gdyż poruszają bardzo istotną i podobną tematykę, czyli jak sam tytuł na to wskazuje są to książki edukujące o segregowaniu śmieci, o tym skąd się biorą, gdzie trafiają, w jakiej ilości je człowiek wytwarza, jakie są zagrożenia wynikające z ich nadmiaru oraz są rady, jak ograniczyć produkcję plastiku i śmieci. Niestety nie we wszystkich krajach obowiązuje segregacja, a jest to ogromny problem, co z tym robić. Jak to wyglądało kiedyś, a jak teraz? Drobne zmiany można wprowadzić w każdym domu i nie jest to wcale uciążliwe. Nikt przecież nie chce czuć zapachów z wysypiska śmieci, a jeśli dalej będziemy się tym nie przejmować, to stertę śmieci będziemy mieli pod oknem. Może to brutalne, ale niestety trzeba uświadamiać o tym ogromnym problemie świata. 

Moim zdaniem jest to obowiązkowa pozycja nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. Tutaj znajdziemy bardzo dużo informacji na ten temat, ciekawie i zrozumiale wszystko zostało w niej zobrazowane, opisane. To pozycja zarówno dla starszych dzieci, a dla tych młodszych możemy opowiedzieć własnymi słowami, troszkę krócej co się dzieje na poszczególnych stronach. Moim zdaniem edukacja w tym kierunku od najmłodszych lat jest bardzo ważna. Obecnie chyba w większości domach obowiązuje segregacja śmieci i ta książka odpowiada na wiele pytań. solidna dawka wiedzy, bo aż 94 strony w przypadku lektury ,,Śmieci" i strony w ,,Plastic Fantastic". Jak uniknąć śmieciowej katastrofy? Koniecznie musi się u Was znaleźć chociaż jedna z tych książek! 

Dostępność: Śmieci po 30 zł 

                    Plastik Fantastic po 25 zł

segregacja-smieci_ksiazka-edukacyjna

jak-segregowac-smieci

jak-nauczyc-dzieci-segregacji

plastik_ksiazka-babaryba

ekologia_ksiazka-dla-dzieci

Zawodowy zawrót głowy

Muszę wspomnieć, że to bardzo treściwa książka i porusza wiele tematów związanych z zawodami i pracą. Raczej przeznaczona dla starszych dzieci i mojego 5-latka jeszcze tak bardzo nie zainteresowało. Może z czasem, bo mamy na prawdę dużą biblioteczkę, więc ta książka będzie leżeć, aż się sam do niej bardziej przekona. Chłopców najbardziej zainteresował strażak i podróż pociągiem. Jednak znajdziemy tu sporo różnych zawodów, chyba wszystkie te najbardziej znane oraz te co wracają do łask, jak golibroda. Zobaczycie jak pracuje się w kopalni, jak powstają ubrania, jak wygląda podróż samolotem czy pociągiem, jak pracuje się w szpitalu, budowie, na statku, czy nawet co robi mama w ciągu dnia. Wszystko zaopatrzone w zabawne historyjki oraz barwne ilustracje. Mieszkańcy Zawodowice na prawdę się nie nudzą. Dość dużo jest tego na jednej stronie, a książka ma aż 95 stron. Jest co czytać!


Dostępność: Zawodowy zawrót głowy
Cena: w promocji 30 zł

zawodowy-zawrot-glowy

podroz-pociagiem_ksiazka

nauka-o-zawodach_praca-w-kopalni

nauka-zawodow_ksiazka

9 MIESIĘCY Od zarodka do noworodka!

Przewodnik po ciąży dla całej rodziny

To ostatnia pozycja, jednak o ciąży i rozwijającym się w brzuszku dziecku. Idealna na prezent dla przyszłej mamy. Szkoda, że nie znałam wcześniej tej pozycji, bo raczej już nie planuję powiększenia rodziny. Jednak jako prezent będzie idealna, dla kogoś kto podzieli się z Wami taką dobrą nowiną. Co do samej książki jest po prostu piękna. To świetny przewodnik nie tylko dla mamy, ale również dla taty, który dowie się, jak ich pociecha rozwija się w każdym miesiącu. Dowiemy się jakiej wielkości jest każdego miesiąca. Czy coś słyszy, oddycha i widzi w brzuchu mamy? Jak się odżywia? Wszystko w kobiecych, pastelowych kolorach. Moim zdaniem to pięknie opowiedziana historia rozwoju małej istoty, które po 9 miesiącach zjawia się na świecie. Książka pisana pod nadzorem 2 ginekologów, zatem są to prawdziwe informacje i bardzo przydatne. To wyjątkowy czas, a szczególnie gdy rodzina oczekuje pierwszego dziecka. 

Dostępność: 9 miesięcy
Cena: w promocji 26 zł

ksiazka-dla-kobiet-w-ciazy_9-miesiecy

od-zarodka-do-noworodka_ksiazka

jak-rozwija-sie-dziecko-w-brzuchu

2 komentarze:

  1. Bardzo fajne edukujące książki :D

    rilseeee.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Anonimowy10/28/2021

    Hej, bardzo fajnie, że się podzieliłaś. Zaciekawiły mnie te książki o Plastiku i Śmieciach, bardzo na czasie!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz.
Jeśli spodobał ci się mój blog zapraszam do obserwowania ;)

Copyright © 2016 Kasia Krupińska , Blogger