Jak lepiej dbać o środowisko - otwarcie sklepu Wieloryb w Poznaniu

Już 21 czerwca ( czwartek) będzie otwarcie sklepu Wieloryb, na który wszystkich serdecznie zapraszam. Ja również tam zawitam, bo bardzo jest ciekawa tej idei Slow Life i jak to ma wyglądać w praktyce. Nie od dziś wiadomo, że trzeba poprawić nasze otoczenie i lepiej dbać o środowisko, bo niesiemy na siebie katastrofę ekologiczną. Jednym z ogromnych problemów ludzkości jest gromadzenie się śmieci z rzeczy, których już nie potrzebujemy. A dodatkowo w Polsce borykamy się ze smogiem. Nadmierna konsumpcja,wytwarzanie CO2, zużywanie energii i wiele innych znanych Wam czynników, niszczy naszą planetę. 

nie-wyrzucaj_komis-Poznań

Idea sklepu Wieloryb


Wieloryb to pierwsza w Polsce inicjatywa, która pragnie aby przedmioty, zamiast kończyć swój żywot na wysypisku, znalazły inną osobę, której ta rzecz będzie służyć przez kolejne lata. Sklep zajmuje się skupem, wymianą i sprzedażą wszystkiego, co komuś przestało się podobać, znudziło się lub przestało być potrzebne, a właśnie Tobie, może się to przydać, podobać, lub mogłeś o tym marzyć. Bez dymu, bez CO2, bez śmieci i bez zużycia wody. To tutaj możesz przynieść używane, w dobrym stanie przedmioty i wymienić je na coś z asortymentu sklepu, albo po prostu je tam sprzedać. To miejsce które łączy w sobie najlepsze cechy komisu, antykwariatu i sklepu z wysokiej jakości pracami ręcznymi.
A skąd nazwa Wieloryb? Bo to zwierzę bardzo wrażliwe i wyczulone na wszelkie zmiany w otoczeniu, które najlepiej czuje się w czystej wodzie.

wydarzenia-w-Poznaniu_czerwiec-2018


Wyprzedaż garażowa z Wieloryb Truck


To mobilna wersja sklepu Wieloryb. To pojazd który wyrusza w trasę po poznańskich osiedlach i okolicach. Działa na tej samej zasadzie co wersja stacjonarna. W tym Wielorybim aucie będzie można kupić, sprzedać, oddać lub wymienić różne przedmioty. Z nim można zorganizować giełdę lub wyprzedaż garażową. Na stronie www.sklepwieloryb.pl znajdziecie wszystkie informacje, daty i trasę Wieloryb Trucka i inne ciekawostki.

Co to jest Slow Life?

Slow Life to spokojne życie, w którym wszystko ma swój czas, ustalone są odpowiednie priorytety i działa się zgodnie z nimi. Należy cieszyć się z każdej drobnej rzeczy i osiągnięć. W tej filozofii ma się czas dla siebie i innych, wybiera się ekologiczne produkty spożywcze, stawia na ekologię i dba o naturalne środowisko. Przedmioty niepotrzebne są sprzedawane lub oddawane innej osobie, aby po prostu nie zostały wyrzucone. Na prawdę można się zdziwić, jak piękne rzeczy powstają z takich niby nieużytków. Dlatego też powstał sklep Wieloryb, gdzie kupicie nieszablonową odzież, sprzęt elektroniczny lub jakieś części taniej niż w innych sklepach, przedmioty rękodzielnicze i rzemieślnicze, których nie znajdziesz nigdzie indziej. Będzie to wyjątkowe miejsce na mapie Poznania.

sklep-wieloryb

odnowienie-starych-przedmiotów

Kiedy otwarcie i co będzie się działo?


Tutaj możecie dołączyć do wydarzenia na FB ⏩ link. Polecam obejrzeć też fantastyczny filmik o całej filozofii i założeniach sklepu Wieloryb. Filmik dostępny🔺 TUTAJ 🔺 . Na prawdę warto, bo jest tak fajnie zmontowany, że aż miło się ogląda. Nie zabraknie darmowego poczęstunku, dobrej kawy i przemiłej atmosfery. Będą niespodzianki nie tylko dla gości, ale i dla dzieci. Na moim instastory na pewno pojawi się relacja. Sama jestem ciekawa jakie niespodzianki przygotowali organizatorzy. Na pewno będzie pokaz kolekcji ubrań stworzony z nieużytków.


Otwarcie sklepu WIELORYB - 21 CZERWCA ( czwartek) od godziny 11:00
ul. Dąbrowskiego 54 Poznań

skup_sprzedaż_zamiana_Poznań

2 komentarze:

Dziękuję za każdy komentarz.
Jeśli spodobał ci się mój blog zapraszam do obserwowania ;)

Copyright © 2016 Kasia Krupińska , Blogger