Książki dla 2-3 latka i starszych chłopców cz. 1

Nie wiem jak to się stało, że dawno nie publikowałam Wam kolejnej części ekstra książek dla chłopców w wieku od 2 lat. W najbliższym czasie będę to nadrabiać, bo sama jakiś czas temu szukałam na blogach informacji o edukacyjnych, ciekawych książkach dla chłopców. Mój syn codziennie je przynosi i jedną z nich potrafimy czytać 5 razy pod rząd! Uwierzcie mi znam już każdą stronę na pamięć. W sumie on też, tylko z tą różnicą, że dla niego za każdym razem jest totalna ekscytacja tą historią, jakby słyszał i widział ją pierwszy raz. W takim razie chyba trafiłam z tymi książkami, skoro tak chętnie po nie sięga. Jest kilkanaście takich propozycji w naszej biblioteczce. Dziś pokażę Wam książki dla chłopca od wydawnictwa Babaryba.

książki-dla-dzieci_babaryba

Od niektórych książek mam już przerwę, jak historia żółtej kropki w ,,Naciśnij mnie". Rzeczywiście totalny hit dla 2-latka. Nie przypuszczałam, że sprawi mu taką radość i zabawę. Teraz mój syn jest już troszkę starszy i bardziej interesują go pojazdy, pociągi, śmieszne historie ze zwierzętami, czy liczby. Stąd w dzisiejszym poście mam dla Was 3 takie propozycje:

  • ,,Jedź! Jedź! Stój!" - Charise Mericle Harper
  • ,,Kto prowadzi?" (,,Who's driving?") - Leo Timmers
  • ,,Tydzień na budowie" - Jean Reidy

książki-dla-3-latka

Oczywiście każde dziecko w danym wieku może interesować się czymś innym i nie wszystkie książki mogą mu się spodobać. Sekret też tkwi w tym, jak my przeczytamy daną historię naszemu dziecku. Nasza kreatywność, wcielanie się w postacie, używanie śmiesznego głosu, albo zadawanie dodatkowych pytań, wzbudzą w nim ciekawość i spowodują świetną zabawę oraz zachęcą jeszcze bardziej do tej lektury.

Jedź! Jedź! Stój! - Charise Mericle Harper


To jest hit nr 1 w naszym domu i miłość od pierwszego wejrzenia mojego syna. To historia, która w zabawny sposób pozwala dziecku zrozumieć i nauczyć, co oznacza światło zielone i czerwone. O żółtym dowiaduje się dopiero na ostatniej stronie, bo w sumie ono nie jest aż tak ważne, jak te dwa poprzednie. Również chłopców przyciągają do tej książki pojazdy, które się tam pojawiają, jak koparka, betoniarka, spychacz, dźwig czy holownik, albo wywrotka. Sama się też nauczyłam za, co każdy z nich jest odpowiedzialny.

książki-na-prezent_dla-chłopca

Na pierwszy rzut oka nie byłam przekonana do tej książki i wydała mi się zbyt skomplikowana. Myślałam, że będzie dla niego nudna, bo ciągle w książce, jest mnóstwo słów Jedź lub Stój, wciąż się powtarzają i po prostu są nachalne. Ale czasami co nam się wydaje średnie, to dla dzieci jest rewelacyjne, bo pamiętajmy, że taki 2 lub 3 latek inaczej na wszystko patrzy, niż dorosły. Okazało się, że tak częste pojawianie się słów Jedź czy Stój, to największa atrakcja w całej historii. Dla niego to było tak super, że teraz jak jedzie ze mną autem, to na każdych światłach syn mówi: ,,Zielony - Jedź" albo ,,Czerwony- stój". I nie ma innej opcji i nawet nie myśl o złamaniu przepisów drogowych. A tych świateł sygnalizacyjnych w mieści jest mnóstwo! Sami widzicie, jak w łatwy i miły sposób, to zapamiętał, a książka wciąż mu się nie nudzi.

Wydawnictwo Babaryba
Dostępność: Jedż! Jedź! Stój! - Charise Mericle Harper
Cena: 29,90 zł w promocji teraz 25 zł

sygnalizacja-świetlna_książka-dla-dzieci

co-na-prezent-dla-2-latka

Kto prowadzi? (,,Who's driving?") - Leo Timmers

Jest to wydanie polsko-angielskie, czyli pod polskimi napisami, mamy też angielskie. Dlatego też jest to świetna książka zarówna dla młodszych, jak i starszych dzieci. Nie ma tu żadnej historii, ale bardzo podobają nam się śmieszne zwierzaki, które poruszają się różnymi pojazdami. Dziecko musi zgadnąć, która postać będzie wsiadać do danego środka transportu. Ale i wy możecie się zdziwić, bo autorzy mieli na prawdę zabawne pomysły. Ogromny plus za to, że jest w niej mało tekstu, dosłownie 1-2 zdania na stronie, które w łatwy sposób pomogą dziecku w nauce mówienia, poznawania nowych, prostych słów i podstawowych pojazdów. A dla starczych będzie to świetna zabawa w zgadywanie.

Wydawnictwo Babaryba
Dostępność: Kto prowadzi? - Leo Timmer
Cena: 29,90 zł w promocji teraz 25 zł

książki-dwujęzyczne-dla-dzieci
  
zabawne-książki-dla-dzieci

książki-Babaryba-przegląd

Tydzień na budowie - Jean Reidy i Leo Timmers

To prawdziwa książka dla prawdziwych małych mężczyzn. Na prawdę powinien ją czytać Tato, bo więcej się na tym zna niż ja :) Ekipa zakręconych pozytywnie zwierzaków buduje plac zabaw. Mają przy tym nie tylko dużo pracy, ale i świetnie się przy tym bawią. Dzięki tej książce Wasze dziecko nauczy się dni tygodnia. W każdy dzień ekipa zwierzaków wykonuje inną pracę. Czytamy ją od niedawna, bo dopiero się do niej przekonał. Choć szczerze Wam powiem,że po rozpakowaniu paczki myślałam, że to będzie nasz nr 1. Jak widać to, co mi się najbardziej podoba, musi troszkę poleżeć na półce, aż zwróci na nią uwagę. U Was może być wręcz odwrotnie? Jednak gorąco polecam, bo w zabawny sposób można się wiele z niej nauczyć.

Wydawnictwo Babaryba
Dostępność: Tydzień na budowie - Reidy i Timmers
Cena: 29,90 zł w promocji teraz 25 zł

Na-budowie_książka-dla-dzieci

najlepsze-książki-dla-chłopców

wydawnictwo-babaryba_polecane-książki

1 komentarz:

  1. Wszystkie ciekawe,ale dla naszego Kacperka nr 1 na pewno Tydzień na budowie...te koparki i dźwigi wymitają😂

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz.
Jeśli spodobał ci się mój blog zapraszam do obserwowania ;)

Copyright © 2016 Kasia Krupińska , Blogger